SWOBODNA DYSKUSJA SWOBODNA DYSKUSJA
FORUM WOLNYCH LUDZI I TYCH CO WLASNE ZDANIE MAJA.
 
FAQ :: Search :: Memberlist :: Usergroups :: Join! (free)
Profile :: Log in to check your private messages :: Log in

Niedaleka przyszlosc.

 
Post new topic   Reply to topic    SWOBODNA DYSKUSJA Forum Index -> Komputery, wirusy, gry i oprogramowanie.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maverick
Redaktor


Joined: 21 Sep 2008
Posts: 6528PostPosted: Tue Feb 07, 2017 12:04 am    Post subject: Niedaleka przyszlosc.  Reply with quote

Przyszłość to zbliża się szybciej niż można ją sobie wyobrazić ....!W 1998 roku Kodak miał 170.000 pracowników i sprzedawał 85% wszystkich papierów fotograficznym i klisz na świecie.


W ciągu zaledwie kilku lat, ich model biznesowy zniknął a firma zbankrutowała.

Co się stało z Kodak teraz nastąpi w wielu gałęziach przemysłu, w ciągu najbliższych 10 lat, a większość ludzi nie będzie wiedzieć, co nadchodzi.

Czy w roku 1998 myślałeś że za 3 lata później już nigdy nie będzie robić zdjęć na filmie tylko i wyłącznie digitalnie?


Jednak aparaty cyfrowe zostały wynalezione już w roku 1975. Pierwsze z nich miały tylko 10.000 pikseli, ale stosując prawo Moore'a. Tak jak w przypadku wszystkich technologii wykładniczych, początkowe rozczarowanie przez jakiś czas, jednak stało się sposobem przełożonym na wyższy supremacyjny poziom technologiczny i tak stało się głównym nurtem w ciągu zaledwie kilku lat. To teraz powtórzy się to wszędzie gdzie sztuczna inteligencja będzie miała zastosowanie, począwszy od zdrowia, samochodów elektrycznych i autonomicznych, edukacji, 3D drukowania części i elementów, rolnictwa i pracy. Zapraszamy na 4 etap. rewolucji przemysłowej. "the Exponential Age" czyli w "wieku wykładniczym".

Polska jednak daleko pozostaje w tyle za wysoko rozwiniętymi krajami, bez laboratoriów przy sponsorujących je polskich przedsiębiorstw będziemy tylko rynkiem zbytu tych technologii.


Systemy oprogramowania będą zakłócać większości tradycyjnych gałęzi przemysłu w ciągu najbliższych 5-10 lat.

Uber jest tylko narzędziem, a nie posiada żadnych samochodów, jest to obecnie największa firma taksówkowa w świecie.


Airbnb jest obecnie największą firmą hotelową na świecie, choć nie posiadają żadnych nieruchomości i hoteli.


Sztuczna inteligencja i komputery stają się wykładniczo lepiej zrozumieć świat. W tym roku, komputer pokonał najlepszego Go-odtwarzacza na świecie, a stało się 10 lat wcześniej niż oczekiwano.

W Stanach Zjednoczonych, młodzi prawnicy już nie mogą znaleźć pracy. Ze względu na firmę Watson IBM, można uzyskać poradę prawniczą (do tej pory dla mniej lub bardziej podstawowe rzeczy) w ciągu kilku sekund, z dokładnością do 90% w porównaniu z dokładnością 70%, gdy wykonywana przez ludzi.


Więc jeśli studiujesz prawo, należy studia natychmiast przerwać i pomyśleć o innym zawodzie. Zapotrzebowanie na prawników spadnie o 90%.

Firma Watson już pomaga pielęgniarkom w diagnozowaniu raka, jest to 4 razy bardziej dokładne niż wykonane poprzez pielęgniarki.


Facebook ma obecnie oprogramowania do rozpoznawania twarzy, które mogą rozpoznać twarze lepiej niż ludzie. W 2030 roku, komputery staną się bardziej inteligentne niż ludzie. (Nigdy! / Albert)Autonomiczne samochody: już w 2018 roku pierwsze samochody, będą do nabycia, samo kierujące się pojawią wkrótce u dilera koło ciebie. Około 2020 roku, cały przemysł samochodowy będzie zakłócony. Nie będziesz już właścicielem samochodu. Będziesz zadzwonił po samochód z telefonem, to on pokaże się w danym miejscu i zawiezie ciebie do miejsca docelowego. Nie trzeba go zaparkować, płacisz tylko od przejechanej odległości i może być produktywny podczas jazdy.


Spowoduje to zmianę miast, bo będziemy potrzebować około 90-95% mniej samochodów na użytek publiczny. będziemy mogli y przekształcić dawne miejsca parkingowe w parki, czy areny sportowe a może nawet urbanistyczne farmy.


1,2 miliona ludzi ginie w wypadkach samochodowych na całym świecie. Mamy teraz jeden wypadek co 60.000 mil (100000 km), z autonomicznym sterowaniem samochodami, ta liczba spadnie do 1 wypadku w 6 mln mil (10 mln km). To pozwoli zaoszczędzić milion osób rocznie.
Większość producentów samochodów będzie prawdopodobnie bankrutami. Tradycyjne firmy samochodowe będą się starać na ewolucyjne podejście i po prostu zbudować lepszy samochód, a tech firmy jak (Tesla, Apple, Google) zrobią rewolucyjne podejście i zbudują komputer na kołach.


Wielu inżynierów z Volkswagena i Audi; jest całkowicie przerażona tym co robi firma Tesla.


Nieruchomości ulegną całkowitej zmianie. Bo jeśli można pracować podczas dojeżdżania do pracy, ludzie będą mieszkać dalej od zatłoczonych miast i żyć w bardziej pięknej okolicy.


Samochody elektryczne staną się głównym nurtem już w roku 2020, miasta będą cichsze, ponieważ wszystkie nowe samochody będą działać na energię elektryczną.


Elektryczność stanie się bardzo tania i czysta: produkcja Solar została na krzywej wykładniczej przez 30 lat, ale można teraz zobaczyć jak jej produkcja gwałtownie rośnie.

[ Dodano: 2017-02-06, 22:42 ]
W ubiegłym roku więcej energii słonecznej zostało wyprodukowanej na całym świecie niż z surowców kopalnych czyli ropa, gaz i węgiel. Przedsiębiorstwa energetyczne starają się desperacko ograniczyć dostęp do sieci właścicielom domów z panelami słonecznymi , aby uniknąć konkurencji z domowych instalacji słonecznych, ale to nie może trwać wiecznie. Technologia zadba o to już niedługo a strategia koncernów elektrycznych zostanie zachwiana.

Wraz z tanią energią elektryczną nastąpi tani dostęp do obfitej wody. Odsalanie wody słonej teraz potrzebuje tylko 2 kWh na metr sześcienny (@ 0,25 centów). Niedobory wody na świecie są wielkie a susze często powodują głód i masową migrację. Wyobraź sobie, co będzie możliwe, jeśli każdy może mieć tyle czystej wody, ile zapragnie, prawie bez żadnych kosztów.

[ Dodano: 2017-02-06, 22:58 ]
Teraz o zdrowiu: Cena trikordera X zostanie ogłoszona w tym roku. Są już firmy, które pracują nad urządzeniem medycznym (zwanym "trikorder" jak ze Star Treka), który współpracuje z telefonem, który wykonuje skanowanie siatkówki, pobiera próbkę krwi, bada oddech. Następnie analizuje 54 markerów biologicznych, które identyfikują prawie każdą chorobę. To będzie tanie, a więc w kilka lat wszyscy na tej planecie będą mieć dostęp do światowej klasy analityki medycznej, prawie za darmo bez wizyty w placówce medycznej.


Drukowanie 3D: Cena najtańszej drukarki 3D spadnieł z $ 18,000 $ 400 w ciągu 10 lat. Jednocześnie będzie się 100 razy szybsza. Wszystkie duże firmy obuwnicze już rozpoczęły produkcję 3D butów i ich drukowania.


Niektóre części zamienne samolotów są już drukowane w odległych portach lotniczych. Stacja kosmiczna ma już teraz drukarkę, która eliminuje potrzebę stosowania dużej ilości części zamiennych jak kiedyś w niedalekiej przeszłości.


Pod koniec tego roku, nowe smartfony będą miały możliwości skanowania 3D. Można wtedy skanowanie 3D nogi i wydrukować swoje idealne buty w domu.


W Chinach już 3D drukarki są wbudowane w kompletny 6-kondygnacyjny budynek biurowy. Przed 2027, 10% wszystkiego, co wytwarzanego na świecie 3D będzie wydrukowane.
_________________


Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Maverick
Redaktor


Joined: 21 Sep 2008
Posts: 6528PostPosted: Tue Feb 07, 2017 12:41 am    Post subject: Reply with quote

Możliwości biznesowe: Jeśli myślisz o niszy, którą chcesz wejść, aby znaleźć wyjątkowy pomysł na biznes najpierw musisz zadać sobie pytanie: "W przyszłości, sądzę, że będziemy mieli?" a jeśli odpowiedź brzmi tak, to w jaki sposób można sprawić, aby stało wcześniej i szybciej?
                   
             
Jeśli ten pomysł nie działa z telefonem, możesz go zapomnieć. A każdy pomysł przeznaczony do sukcesu w 20 wieku jest skazany na niepowodzenie w 21 wieku.


Praca: 70-80% miejsc pracy zniknie w ciągu najbliższych 20 lat. Nie będzie wiele nowych miejsc pracy, ale nie jest jasne, czy będzie wystarczająca liczba nowych miejsc pracy w tak krótkim czasie. Będzie to wymagało przemyślenia na temat dystrybucji bogactwa. Aby tylko nie było krwawych rewolucji lewactwa.
_________________


Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Maverick
Redaktor


Joined: 21 Sep 2008
Posts: 6528PostPosted: Tue Feb 07, 2017 12:51 am    Post subject: Reply with quote

Rolnictwo: Nie będzie pracochłonne za 100 $ kupisz robota do rolnictwa w przyszłości. Rolnicy w krajach trzeciego świata wtedy staną się menedżerami swojej dziedzinie produkcji zamiast pracować cały dzień na tych  polach.
             
       
Aeroponika będzie potrzebowała znacznie mniej wody. Pierwsza produkowana cielęcina Petriego, jest już dostępna i będzie tańsza niż  wyprodukowanie krowiej cielęciny w roku 2018. W chwili obecnej 30% wszystkich powierzchni rolnych jest wykorzystywany do krów. Wyobraź sobie, że nie musimy już tego miejsca przeznaczać na ten użytek.
             
             
Istnieje kilka start-upy, które przyniosą białko owadów na rynek w najbliższym czasie. Zawiera więcej białka niż mięso. Zostanie ono oznaczone jako "alternatywne źródło białka" (ponieważ większość ludzi nadal odrzucają ideę jedzenia owadów).
                   
             
W niedalekiej przyszłości będzie aplikacja o nazwie "moodies", która pokarze twój nastrój. Do roku 2020 będzie wiele aplikacji, które będą w stanie  powiedzieć przez twoja mimikę, czy  kłamiesz. Wyobraźmy sobie debatę polityczną, gdzie to jest wyświetlane, i ona bada czy  mówisz prawdę!
_________________


Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Autentyk
Forumowy Ekspert

Plec: M

Joined: 19 Nov 2012
Posts: 560


Location: http://blog.wsr24.pl/

PostPosted: Tue Feb 07, 2017 1:34 pm    Post subject: Reply with quote

Maverick wrote:
Rolnictwo: Nie będzie pracochłonne za 100 $ kupisz robota do rolnictwa w przyszłości. Rolnicy w krajach trzeciego świata wtedy staną się menedżerami swojej dziedzinie produkcji zamiast pracować cały dzień na tych  polach.
             
       
Aeroponika będzie potrzebowała znacznie mniej wody. Pierwsza produkowana cielęcina Petriego, jest już dostępna i będzie tańsza niż  wyprodukowanie krowiej cielęciny w roku 2018. W chwili obecnej 30% wszystkich powierzchni rolnych jest wykorzystywany do krów. Wyobraź sobie, że nie musimy już tego miejsca przeznaczać na ten użytek.
             
             
Istnieje kilka start-upy, które przyniosą białko owadów na rynek w najbliższym czasie. Zawiera więcej białka niż mięso. Zostanie ono oznaczone jako "alternatywne źródło białka" (ponieważ większość ludzi nadal odrzucają ideę jedzenia owadów).
                   
             
W niedalekiej przyszłości będzie aplikacja o nazwie "moodies", która pokarze twój nastrój. Do roku 2020 będzie wiele aplikacji, które będą w stanie  powiedzieć przez twoja mimikę, czy  kłamiesz. Wyobraźmy sobie debatę polityczną, gdzie to jest wyświetlane, i ona bada czy  mówisz prawdę!


http://www.fpiec.pl/post/2016/01/20/wiemyjakbedziewygladalswiatw2045

http://gadzetomania.pl/58353,technologiczna-osobliwoscWspólnota - tygodnik lokalny (komunikaty prasowe)-8 sty 2017
Dlatego informatycy i eksperci od nowych technologii są obecnie ... Postępująca automatyzacja zawęża zatrudnienie zwłaszcza w branży produkcyjnej, rolnictwie i rzemieślnictwie. ... Z podobnym problemem mierzy się polski rynek pracy. ... Najlepiej widać to w Stanach Zjednoczonych...
_________________
http://gpcodziennie.pl/
http://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=76&start=100
http://www.tvlider.pl/
https://anyfiles.pl/Perception+S01E02+PL/Kino+i+TV/video/31994
https://www.youtube.com/watch?v=XoLMAA7OfX0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
roman412
Nowy (a) Rekrut


Joined: 12 Jun 2017
Posts: 1PostPosted: Mon Jun 12, 2017 6:28 am    Post subject: Reply with quote

a co się tak będzie działo
_________________
Dronsfera filmowanie z powietrza
Back to top
View user's profile Send private message
brad
Redaktor

Plec: M

Joined: 04 Nov 2008
Posts: 7297


Location: http://davidicke.pl/forum/search.php?keywords=tusk&terms=all&author=&sc=1&sf=all&

PostPosted: Tue Jul 25, 2017 9:01 pm    Post subject: Reply with quote


Link


Jak pobierać pliki z www.rapidshare.com
_________________
http://newsweb.pl/
http://aip24.pl/
http://blog.wsr24.pl/o-nas/
http://davidicke.pl/forum/  
http://thenowypolskishow.co.uk/                         
http://adinfo24.pl/tag,374,art,polsce/
http://wspanialarzeczpospolita.pl/polacy/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GEM
Redaktor


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 3366


Location: http://www.obalamyglupote.pl

PostPosted: Wed Jul 26, 2017 6:42 am    Post subject: Reply with quote

roman412 wrote:
a co i tak będzie działo


http://www.dronsfera.pl/

http://wideo.interia.pl/wizytowka...bawy-nad-morzem-video,vId,2352894
_________________
http://adinfo24.pl/news/

https://youtu.be/K8Zx2GdVxuA
http://rebelya.pl/post/11203/komi...jska-ukrywa-kwity-na-nord-stream-
https://www.tysol.pl/a8088-Po-tej...r-Gold-wydaje-sie-byc-wyjasniona-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GEM
Redaktor


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 3366


Location: http://www.obalamyglupote.pl

PostPosted: Wed Jul 26, 2017 6:44 am    Post subject: Reply with quote

GEM wrote:
roman412 wrote:
a co i tak będzie się działo


http://www.dronsfera.pl/

http://wideo.interia.pl/wizytowka...bawy-nad-morzem-video,vId,2352894


Od dzieci i męża dla ukochanej matki,zony...
http://video.interia.pl/obejrzyj,...,57720,pozycja,6,Tylko_dla_Kobiet
_________________
http://adinfo24.pl/news/

https://youtu.be/K8Zx2GdVxuA
http://rebelya.pl/post/11203/komi...jska-ukrywa-kwity-na-nord-stream-
https://www.tysol.pl/a8088-Po-tej...r-Gold-wydaje-sie-byc-wyjasniona-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
yery
Forumowy Ekspert


Joined: 18 Sep 2015
Posts: 410


Location: https://www.youtube.com/watch?v=QPJVF-w0We8

PostPosted: Sun Jul 30, 2017 11:00 am    Post subject: Reply with quote


Link


http://www.wicipolskie.org/

Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa !


_________________
http://pressmania.pl/dzieci-bestii-rzadza-polska-iii-rp-to-prl-bis/

http://kolobrzeg.webcamera.pl/
https://prawda2.info/fm.php?&start=15200
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GEM
Redaktor


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 3366


Location: http://www.obalamyglupote.pl

PostPosted: Sun Jul 30, 2017 11:09 am    Post subject: Reply with quote

PIS uratowało Polskę przed totalną grabieżą. Jeszcze jedna kadencja rządów mafii PO, a ryży Niemiec (już z ukrycia, bo z Brukseli), przy pomocy takich ciemnych kreatur jak Bronek Szczynukowicz, dla niepoznaki zwany Komorowskim, oddałby szwabom prawie wszystko.


_________________
http://adinfo24.pl/news/

https://youtu.be/K8Zx2GdVxuA
http://rebelya.pl/post/11203/komi...jska-ukrywa-kwity-na-nord-stream-
https://www.tysol.pl/a8088-Po-tej...r-Gold-wydaje-sie-byc-wyjasniona-
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    SWOBODNA DYSKUSJA Forum Index -> Komputery, wirusy, gry i oprogramowanie. All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Card File  Gallery  Forum Archive
smartBlue Style © 2002 Smartor
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
 
Create your own free forum | Buy a domain to use with your forum
Wlasne zdanie, jak i opinia jest tutaj szanowana. Wspanialych dyskusji, dobrze spedzonego czasu i milej zabawy. Zyczy administracja forum.